Giriş yapman ya da üye olman gerekiyor.


Fikir oluşturmak, desteklemek ya da yorum yapmak için bir Muhit hesabı oluşturman gerekiyor.

Oluşturuldu
0

Çöp kutusuz kaldırımlar

Resim yüklenmedi
Geri dönüşüm Diğer Kaldırım

Sorun

Çöp kutularının eksikliği

Çözüm

Osmanbey'den Taksim Meydanı'na doğru yolun sağ tarafındaki kaldırımdan yürürseniz rahatlıkla fark edersiniz ki yol boyunca kaldırımlarda neredeyse hiç çöp kutusu yok. Özellikle İnönü Mahallesi'nde Cumhuriyet Caddesi Üftade Sokak'tan Taksim Meydan'a gelene kadar tek bir adet çöp bulunmamakta. İnsanlar elindeki bütün çöpleri ağaç saksılarına, banklara, yol ve kaldırımlara atmakta. Ek olarak, organik çöpler için çöp kutuları konabileceği gibi, yine yolun o tarafına (karşı kaldırımda mevcut zira) geri dönüşüm için kutular da konabilir. Şişli Belediyesi'ne aynı konuda başvuru yapacağım; Şişli çok daha temiz bir muhit olabilir :)

Gülsen
Gülsen Geçim

Yorumlar

GÖNDER